Lokalizacja, 35-614, Rzeszów, Polska
+48 533536876
smuklewidelce@gmail.com

KURS FOTOGRAFII KULINARNEJ

INDYWIDUALNY KURS FOTOGRAFII I STYLIZACJI KULINARNEJ

W 2015 roku po ukończeniu studiów żywieniowych, zafascynowana gotowaniem i całym procesem tworzenia dań postanowiłam założyć bloga kulinarnego. Miałam poczucie, że odtworzenie piękna danej potrawy na fotografii nie będzie skomplikowane, znałam przecież podstawy fotografii i posiadałam lustrzankę. Pełna entuzjazmu zaczęłam przygotowywać swój pierwszy wpis i …. coś poszło nie tak. Moje zdjęcia w ogóle nie przypominały tych pięknych, klimatycznych fotografii, które obserwowałam na innych blogach. Były blade, nijakie, pełne paskudnych cieni a o jakimkolwiek klimacie i stylu nie było mowy. Zastanawiałam się dlaczego tak się dzieje? I wtedy naszła mnie myśl, że takie zdjęcia jest w stanie zrobić tylko profesjonalny fotograf, który ma dobry sprzęt, studio i wiele lat doświadczenia. I wiecie co! Bardzo się pomyliłam. Moje myślenie diametralnie zmieniło się kiedy natrafiłam na Kingę Błaszczyk – Wójcicką. Kinga robi przepiękne zdjęcia jedzenia – we własnym domu, przy oknie, amatorskim aparatem. To ona wprowadziła mnie do tego magicznego świata fotografii. Kilka godzin spędzonych z nią otworzyło ogromne podkłady mojej kreatywności i były jedynym kursem fotografii kulinarnej jaki przeszłam. Nauczyłam się najważniejszej rzeczy, która odmieniła moje życie zawodowe na zawsze i zmotywowała do dalszych poszukiwań.

Sam proces fotografowania jest prosty, a magię tworzy osoba stojąca za aparatem.

To była najważniejsza lekcja jaką wyciągnęłam. Uwierzyłam, że potrafię tworzyć piękno i kolejne lata poświęciłam na samodzielne próby stylizacji. Dzięki poznaniu podstawowych jej zasad, przestałam działać po omacku i zaczęłam świadomie fotografować. Dziś fotografia kulinarna jest nieodłącznym elementem mojego życia. Wiem z jakimi trudności mierzą się osoby startujące w tej dziedzinie i dlatego wychodzę im naprzeciw. Z doświadczenia wiem, że nie warto tracić wielu lat na popełnianiu podstawowych błędów – z chęcią pokażę ci moje i podpowiem jak ich uniknąć.

Co mogę ci zaoferować?

Pokażę ci, że fotografia kulinarna nie jest trudna jeśli znasz podstawowe zasady – zatem wyjaśnię ci je prostym, obrazowym językiem. Opowiem na czym polega sztuka pięknej stylizacji jedzenia, wytłumaczę zasady kompozycji, panowania nad światłem, o znaczeniu drobiazgów, które decydują o magii zdjęć i udowodnię, że fotografować możesz na kuchennym stole, kawałku podłogi w salonie czy w każdym innym miejscu, w którym masz dostęp do światła – nie potrzebne jest ci studio i mnóstwo sprzętu. Wystarczy prosty aparat i wyobraźnia. Moim celem jest nauczyć cię jak poprzez fotografię kulinarną opowiadać piękne historię i wzbudzać apetyt odbiorcy. Chce dać ci podstawy, które w późniejszej praktyce będziesz mogła samodzielnie rozwijać.

Dlaczego kurs indywidualny?

Chcę, żebyś wyszła z kursu bogatsza o wiedzę i umiejętności, których potrzebujesz. Skupimy się na obsłudze twojego sprzętu, na tym co sprawia ci najwięcej trudności. W każdej chwili będziesz mogła zapytać o wszelkie niejasne dla ciebie kwestie a wspólne fotografowanie w kameralnej atmosferze pozwoli ci w praktyce zrozumieć najważniejsze zasady fotografii.  Zajęcia jeden na jeden lub dwa na jeden są szyte na miarę i dostosowane do twoich umiejętności i oczekiwań.

Kurs składa się z dwóch części:

Teoretycznej: na niej omówimy podstawowe zasady fotografii, kompozycji i stylizacji, opowiem skąd brać tła i akcesoria do zdjęć, w jaki sposób łączyć ze sobą kolory, tekstury i style (omówimy także twoje zdjęcia).

Praktycznej: pomogę ci oswoić się ze swoim aparatem (jeśli masz z tym problem) i zrozumieć działanie najważniejszych parametrów. Wspólnie przygotujemy stylizację, omówimy je krok po kroku i z moją asystą staniesz za obiektywem, fotografując przygotowane dania. Na koniec pokaże ci jak szybko wykonać prostą obróbkę w programie Lightroom.

Dla kogo jest ten kurs?

Skoro tu trafiłaś to kurs jest dla Ciebie! Jeśli lubisz piec, gotować, prowadzisz konto na Facebook lub Instagram, masz lub planujesz założyć własnego bloga, tworzysz piękne torty, wypieki, akcesoria kuchenne (ceramika, szkło itp.) i inne cuda, którymi chcesz się pochwalić przed światem, jesteś menadżerem lub właścicielem restauracji lub kawiarni, kucharzem, pracownikiem branży kulinarnej, a może po prostu szukasz pasji i odskoczni od codziennych obowiązków – ten kurs jest dla Ciebie!

Indywidualny kurs fotografii i stylizacji trwa 6 godzin

Kurs w grupie dwuosobowej  – 600 zł/osobę (Jeśli chcesz skorzystać z tej formy kursu musisz znaleźć osobę do pary)

Kurs indywidualny – 800 zł

Kurs odbywa się w moim domowym studio w Rzeszowie.

*Istnieje możliwość zakupu vouchera na kurs w formie prezentu.

*Istnieje możliwość wystawienia faktury (rachunek bez VAT).

Zabierz ze sobą:

Aparat i obiektywy (jeśli masz statyw również możesz zabrać) – z naładowaną baterią!

NIE MASZ APARATU? Nie jest to przeszkodą – jeśli dopiero pragniesz rozpocząć przygodę z fotografią – przed zakupem sprzętu – dobrym krokiem będzie ukończenie kursu. Popracujemy na mojej lustrzance (Canon 77D lub 50 D) a wykonane fotografie otrzymasz ode mnie 😉

Coś do robienia notatek – kurs jest bardzo intensywny i zawiera mnóstwo informacji dlatego warto je zapisać i wracać do nich wdrażając teorię w praktyczne działania.

Możesz zabrać ze sobą własny obiekt do fotografowania 😊

Jak się zapisać?

Napisz do mnie na adres smuklewidelce@gmail.com lub na Messenger. W odpowiedzi na wiadomość wyślę ci ankietę, która pozwoli mi cię bliżej poznać (na jakim jesteś poziomie zaawansowania w fotografii, jaki sprzęt posiadasz i gdzie mogę obejrzeć twoje zdjęcia). Po otrzymaniu od Ciebie informacji umawiamy się na dany termin i spędzimy dzień na wspólnym fotografowaniu ! I tak zaczniesz swoją piękną przygodę, która odmieni twoje spojrzenie na fotografię, a może i twoje całe życie!

W razie pytań i wątpliwości zadzwoń – 533536786 😊